Pagaminta Lietuvoje

Lietuvos sporto viltis – tėvo pėdomis žengiantis Edis Matusevičius

05

Sau 2016

0


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/jueris/domains/pagamintalietuvoje.com/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 88

Warning: file_get_contents(http://urls.api.twitter.com/1/urls/count.json?url=http://pagamintalietuvoje.com/lietuvos-sporto-viltis-tevo-pedomis-zengiantis-edis-matusevicius/): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/jueris/domains/pagamintalietuvoje.com/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 88

Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http://pagamintalietuvoje.com/lietuvos-sporto-viltis-tevo-pedomis-zengiantis-edis-matusevicius/&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/jueris/domains/pagamintalietuvoje.com/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 140

Ieties metikas Edis Matusevičius yra jaunoji Lietuvos sporto viltis. Metų geriausių lengvaatlečių rinkimuose 19-metis šį titulą iškovojo užtikrintai. Vaikinas jau pranoko savo tėvą, kitą Lietuvos ieties metiką Edmuntą Matusevičių, tačiau jaunuolio tikslai aukštesni.

Šių metų Europos jaunimo čempionate E.Matusevičius iškovojo bronzos medalį, pasiekė trečią rezultatą šalies istorijoje bei pagerino šalies 19-mečių rekordą.

Valmieroje vykusioje Latvijos prezidento taurėje Edis ietį sviedė 78,82 metro ir beveik septyniais metrais pagerino savo asmeninį rekordą. Lietuviui iki olimpinio normatyvo (83 m) ir Rio de Žaneiro trūksta dar keturių metrų.

15min rinkimuose vaikinas sulaukė daugiausia skaitytojų balsų, tačiau populiarumo naštos E.Matusevičius dar nejaučia.

Savo tėvo pėdomis einantis lengvaatletis pažintį su sportu pradėjo beisbolo aikštėje, tačiau nusprendė pasirinkti individualų sportą.

„Suklydus komandiniame sporte man buvo nejauku, kad nuvyliau komandą. O čia galiu nuvilti tik save“, – pasirinkimo priežastis vardijo 19-metis.

– Kaip apibūdintumėte savo metus?

– Šie metai buvo man ypatingi. Pasiekiau tokių rezultatų, kokių pats iš savęs nesitikėjau. Svarbiausios varžybos buvo Europos jaunimo čempionatas, kur iškovojau bronzą. Po to Latvijoje dar gerinau savo asmeninį rezultatą. Tai vertinu savo sezoną labai gerai.

– Kodėl pasirinkote ieties metimą?

– Patraukė labiausiai dėl to, kad mano tėvas mėtė ietį ir tai tikrai nelengva sporto šaka. Aš anksčiau žaidžiau beisbolą, bet individualus sportas man labiau patinka nei komandinis. Visų pirma dėl to, kad individualiame sporte viskas priklauso tik nuo tavęs. Suklydus komandiniame sporte man būdavo nejauku, kad nuvyliu komandą. O čia galiu nuvilti tik save.

– Savo rezultatą gerinote net septyniais metrais. Galbūt žinote, kad tokiais šuoliais tobulėjo ir jūsų tėvas?

– Tėvą jau aplenkiau, bet to nejaučiu. Man atrodo, kad jis mėtė daug techniškiau už mane. Aš bandau būti kaip jis ir lygiuotis į jį. Sakoma, kad norint būti geriausiu, reikia aplenkti geriausią. Tą ir bandau padaryti.

– Kokių pastabų sulaukiate iš tėčio?

– Visokių. Daugiausia techninių.

– Už jus 15min rinkimuose balsavo daugiausia skaitytojų. Jaučiate populiarumą?

– Jaučiu, kad turiu gerbėjų. Didžiausi mano gerbėjai yra mano broliai, jie visada mane palaiko. Aš irgi juos palaikau. Tačiau iš pašalinių to populiarumo nelabai jaučiu.

– Kaip broliai jus palaiko?

– Vyriausias brolis yra krepšinio treneris, o kitas brolis su manimi treniruojasi ir skatina tobulėti.

– Kokie svarbiausi startai jūsų laukia kitais metais?

– Būtų smagu patekti į olimpines žaidynes. Tačiau iš pradžių reikės bandyti pasiekti normatyvą Europos čempionate.

– Jauniems sportininkams tenka derinti mokslą su sportu. Kaip sekasi jums?

– Bandau suderinti. Ne sezono metu daugiau dėmesio skiriu mokslams. Bet stengiuosi atidirbti ir mesdamas ietį.

– Ar jaučiate psichologinę naštą?

– Nejaučiu. Jeigu man nepasiseka, aš tiesiog pažiūriu į savo klaidas ir bandau jas ištaisyti.

– Kas jus įkvepia iš pasaulio ieties metikų?

– Šiais metais atkreipiau dėmesį į Julių Yego iš Kenijos, kuris numetė toliau  nei 90 metrų (92,72).

– Kaip švenčiate Kalėdas? Kas šiuo laikotarpiu jums svarbiausia?

– Švenčiu su šeima. Man svarbiausia yra dovanoti dovanas, o ne jas gauti. Gera matyti, kaip artimasis gauna dovaną ir jo džiaugsmą veide. Tuomet pajunti kalėdinę dvasią.