Pagaminta Lietuvoje

Bėgikės M. Juodeškaitės atkaklaus darbo rezultatas – galimybė tapti olimpiete

  • Paremk
  • Collected money so far:

  • 30

Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/jueris/domains/pagamintalietuvoje.com/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 88

Warning: file_get_contents(http://urls.api.twitter.com/1/urls/count.json?url=http://pagamintalietuvoje.com/ourcauses/begikes-m-juodeskaites-atkaklaus-darbo-rezultatas-galimybe-tapti-olimpiete/): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/jueris/domains/pagamintalietuvoje.com/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 88

Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http://pagamintalietuvoje.com/ourcauses/begikes-m-juodeskaites-atkaklaus-darbo-rezultatas-galimybe-tapti-olimpiete/&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/jueris/domains/pagamintalietuvoje.com/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 140

Vietovė: Kaunas

Kategorija: Sportas

„Sėkmės lydimi žmonės – tai tie, kurie imasi ieškoti sau reikiamos progos“ -B. Šo

Profesionalus sportas – atkaklus ir ypač sunkus darbas tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir visai nesvarbu kokia tai sporto šaka. Sportininkas siekdamas aukštesnių rezultatų nuolat analizuoja aplinką, varžovus, savo įdirbį ir klaidas, kad įvertintų kas kliudo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Dažnai šį darbą palengvina patyrusio žmogaus pastabos ir patarimai iš šalies. Kartais patirtimi dalinasi artimiausi šeimos nariai, kurių pavyzdį matydami jaunesnieji taip pat pasirenka profesionalią sportininko karjerą. Tuomet pasukti šiuo keliu tampa savotiška šeimos tradicija. Vyresnieji dalinasi išmintimi, patyrimu, nestokoja besąlygiško palaikymo, tampa geriausiais ir labiausiai motyvuotais treneriais savo vaikams ar anūkams. Tačiau ne visuomet užtenka turėti begalinį norą siekti aukštumų ir geriausiai tinkantį trenerį. Sportininkai susiduria ir su gausybe problemų: fizinėmis traumomis, ribotais finansais ir kt., kurios kliudo įgyvendinti profesines svajones.

1

Kas yra Monika Juodeškaitė ir kokie jos pasiekimai?

1991 metais gimusi M. Juodeškaitė nuo mažų dienų žinojo kas yra lengvoji atletika, kadangi šalia savęs matė puikų pavyzdį – maratonininkę mamą, kuri skynė pergales įvairiose bėgimo rungtyse. Jau tuo metu nedidukė mergaitė buvo tikra, kad sportas – gyvenimo būdas, kuris pareikalauja daugybės pastangų ir laiko, tačiau mainais suteikia labai daug vidinės laimės ir harmonijos gyvenime. Monikai augant – formavosi tikros sportininkės požiūris. Ūgtelėjusi mergina išbandė įvairių nuotolių bėgimą ir suprato, kad bėgimas jai tapo didele aistra.

Sulaukusi pilnametystės M. Juodeškaitė aktyviai pasinėrė į ilgųjų distancijų bėgimą ir pasiryžo tam atiduoti visas savo jėgas. 2010 metų pradžioje aštuoniolikmetė mergina savo jėgas išbandė uostamiestyje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionate. Čia 3000 metrų bėgimo rungtyje Monika tapo prizininke ir buvo apdovanota medaliu, kurį iškovojo užėmusi trečiąją vietą moterų grupėje. Tais pačiais metais M. Juodeškaitė dalyvavo ir trečiame „Adidas“ taurės 10 km etape. Vidurvasario vakarą vykusiose varžybose ji buvo geriausia ir pranoko visas varžoves moterų kategorijoje. Pasiekti šaunūs rezultatai paskatino M. Juodeškaitę ateinančiais metais išsikelti didesnius tikslus.

Vos prasidėjus 2011-iesiems metams mergina dalyvavo dvi dienas vykusiame atvirame lengvosios atletikos žiemos čempionate bei jaunučių pirmenybėse. Čia pirmąją dieną geriausias Lietuvos sezono 1500 m ir 3000 m rezultatas atiteko būtent M. Juodeškaitei. Pergalės ir didelis palaikymas stipriai motyvavo, todėl mergina aktyviai ruošėsi dalyvauti Kaune vyksiančiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose ir šalies daugiakovių čempionate. Tąkart Kauną LLAF taurės varžybose atstovavusi Monika Juodeškaitė 3000 m moterų grupėje liko antra. Netrukus bėgikė savo jėgas išbandė Europos komandinio čempionato varžybose. Po pirmosios varžybų dienos Lietuvos komanda užėmė penktą vietą tarp aštuonių ekipų, o 3000 m moterų distancijoje Lietuvą atstovavusi Monika Juodeškaitė liko septinta. M. Juodeškaitė plėsdama profesinį akiratį nepamiršo ir Lietuvoje vykusių čempionatų bei Lietuvos lengvosios atletikos čempionate S. Dariaus ir S. Girėno stadione jau pirmą dieną 1500 m distancijoje iškovojo trečios vietos medalį.

Šie metai Monikai buvo ne tik sėkmingi, bet ir išskirtiniai. Mergina 2011 metais įstojo į Oklahomos valstijos universitetą. Nors mergina visą gyvenimą svajojo apie drabužių dizainą, prieš atvykdama į JAV, vis dėlto, pasirinko sporto žiniasklaidos kryptį. Nauja veikla nė trupučio nekliudė sportui. Intensyvioms treniruotėms naujoje vietoje mergina galėjo rinktis stadionus, atviras erdves ar gamtą, todėl sąlygos sportui buvo ypatingai geros. Studijuodama JAV M. Juodeškaitė gavo galimybę dalyvauti Kentukio valstijoje vykusiame JAV aukštųjų mokyklų NCAA I diviziono kroso čempionate. Šiame kroso čempionate Monika tebuvo 184-a.

2

2012-aisiais, balandžio mėnesį Kalifornijos valstijoje (JAV) 38-osiose „Stanford Invitational“ lengvosios atletikos varžybose Monika Juodeškaitė 5000 m bėgime pasiekė asmeninį rekordą – 16:52,93 min., tačiau savo bėgime ji buvo tik aštuoniolikta, o bendroje įskaitoje – 80-a. Gyvendama JAV mergina gavo papildomų galimybių dalyvauti įvairesniuose bėgimo renginiuose. Viename iš jų Monika dar kartą pagerino savo asmeninį rekordą, kuris tuo pačiu buvo pripažintas ir geriausiu Lietuvos sezono rezultatu 5000 m distancijoje – 16:47,59 min. Šis asmeninis laimėjimas buvo iškovotas viename iš JAV studentų NCAA konferencijų lengvosios atletikos čempionatų, kur įskaitoje ji liko septinta. Vasarą M. Juodeškaitė leido Lietuvoje, todėl nepraleido progos sudalyvauti Kaune vykusiose atvirosios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose ir šalies daugiakovių pirmenybėse. Čia pirmą kartą 3000 m distancijoje Monika Juodeškaitė iškovojo pirmąją vietą moterų grupėje ir tapo prizininke. Monika pasinaudojusi proga, jog vasarą leidžia Europoje, ir kartu su Lietuvos komanda sudalyvavo Prezidento prizų lengvosios atletikos varžybose tarp Baltijos šalių rinktinių. Čia lietuviai liko antri, o 5000 m moterų bėgimo rungtyje Monika Juodeškaitė nusileido latvei ir liko antra. Po vasaros į JAV grįžusi Monika turėjo galimybę savo jėgas išbandyti dar keliose varžybose. Nevados valstijoje (JAV) 76-ąjį kartą vykusiame studentų 5 km kroso varžybose „Cowbay Jamboree“ lietuvė, Oklahomos valstijos universiteto studentė M. Juodeškaitė iškovojo trečiąją vietą. 2012-iais metais JAV aukštųjų mokyklų NCAA I diviziono kroso čempionato varžybos Monikai buvo kur kas sėkmingesnės nei praėjusiais metais. Finale 6 km nuotolį Monika Juodeškaitė baigė 41-a. Tuomet ji tik per plauką nepateko į 40-tuką, kuriam automatiškai suteikiamas pasiekimus vertinantis „All-American“ statusas.

Monika Juodeškaitė niekuomet neapleido sporto. 2013-ųjų metų pirmoje pusėje JAV studentų lengvosios atletikos „Husky Invitational“ uždarų patalpų turnyre Sietle 3000 m bėgime mergina finišavo vienuolikta. Jos rezultatas buvo aštuntas per visą šalies lengvosios atletikos istoriją. Dar bėgikė dalyvavo JAV aukštųjų NCAA konferencijų lengvosios atletikos čempionatuose. Čia sidabro medalį estafetėje 1200-400-800-1600 m iškovojo Oklahomos valstijos universiteto komanda (11:17.28) su Monika Juodeškaite pirmame ir Natalija Piliušina ketvirtame etape.

Ne pirmus metus iš eilės vasarai mergina grįždavo į Europą. 2013-ųjų vasarą Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės (LLAF) varžybose 3000 m trasoje Monika Juodeškaitė liko antra. O kartu su Lietuvos rinktine pasirodžiusi Monika Europos iki 23 metų lengvosios atletikos čempionate Tamperėje (Suomija) 5000 m bėgime užėmė 10 vietą tarp 23 startavusiųjų. Nors šių metų vasarą merginai pasipiršo jos ilgametis draugas, tačiau po vasaros į JAV išskridusi mergina toliau dalyvavo tradicinėse NCAA kroso čempionato varžybose. Šį sezoną jai nusišypsojo sėkmė ir čempionate dalyvavusi lengvaatletė iš 300 dalyvių 6 km bėgime buvo 23-ia. Tai buvo vienas iš geriausių pasiekimų universiteto istorijoje. Monika pelnė prestižinį, pasiekimus įvertinantį „All-American“ titulą. 2013-ųjų sezoną geriausių pasaulio lengvaatlečių šimtuke Monika Juodeškaitė (5000 m) pateko 90 reitingu, kur vertinama ne tik praėjusių varžybų rezultatai, bet ir varžybų statusas bei jose užimta vieta.

3

Juodeškaitė 2014-iais metais po ilgo JAV sezono dalyvavo Taline vykusiose Europos komandinio lengvosios atletikos čempionato varžybose. Čia mėgstamiausioje Monikos 3000 m rungtyje mergina nusileido portugalei ir liko antra. Tai buvo geriausias Lietuvos sezono rezultatas, o tuo pačiu ir pirmas kartas Lietuvos komandai lengvosios atletikos istorijoje, kai pavyko išlikti Europos komandinio čempionato pirmoje lygoje.

Tais pačiais metais išvykusi į JAV Monika Juodeškaitė dalyvavo surengtose studentų „Cowboy Jamboree“ kroso varžybose. Monika buvo pirmoji įveikusi 5 km distanciją tarp 44 dalyvių. Tai buvo paskutinis M. Juodeškaitės kroso sezonas JAV, NCAA čempionate. Baigiantis 2014-iems metams tiek sportininkė, tiek jos trenerė galvoje dėliojo planus dėl ateinančio sezono, kadangi bėgikės laukė nauji išbandymai po žiemą patirtos traumos, bet tuo pačiu ir naujos galimybės: pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Pekine, pasiruošimas 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadai ir kt.

4

2015 metais Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose susirinko bemaž visi geriausi šalies lengvaatlečiai, sieksiantys iškovoti teisę dalyvauti Europos lengvosios atletikos komandiniame čempionate. Monikai Juodeškaitei 3000 m distancijoje pavyko laimėti ir iškovoti teisę atstovauti Lietuvai Europos komandiniame čempionate. Tačiau net ir pasiekusi geriausią Lietuvos sezono rezultatą sportininkė nebuvo patenkinta laiku. Asmeninis M. Juodeškaitės rekordas buvo net 30 sekundžių geresnis. Europos komandiniame čempionate Kretos saloje, Graikijoje lietuvių komandai sekėsi permainingai, o M. Juodeškaitė 3000 m bėgime liko devinta. Tais pačiais metais Monika kartu su komanda atstovavo Lietuvą pasaulio studentų Universiadoje, kuri vyko Kvandžu (Pietų Korėja). Svarbiausiame sezono starte sportininkė bėgo 5000 m distanciją ir galutinėje finalinėje įskaitoje liko 14-oje vietoje.

2015-ieji lengvaatletės karjeroje buvo labai svarbūs. Pirmą kartą išbandžiusi maratono rungtį „World Marathon Majors Chicago“ varžybose mergina liko maloniai nustebusi, kad šis bėgimas jai itin patiko. Naujoji maratonininkė 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 valandas 34 minutes ir 29 sekundes (šeštas visų laikų Lietuvos rezultatas), tarp moterų finišavo keturiolikta, o bendroje įskaitoje buvo 126-a. Be to, Monika pasiekė savo asmeninį rekordą ir įvykdė 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpinių žaidynių normatyvą. Monikai atsirado galimybė pasekti mamos ir trenerės Ingos Juodeškienės pėdomis bei tapti olimpiete. Tiesa, iš keturių Lietuvos maratonininkių, įvykdžiusių olimpinius normatyvus, į olimpiadą vyks tik trys. Nors M. Juodeškaitė ketino baigusi mokslus JAV grįžti į Lietuvą, tačiau mergina olimpiadai ruošiasi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur toliau tęsia studijas.

2015-iais metais M. Juodeškaitė leido sau dalyvauti ne tik rimtose karjeros varžybose, bet ir pramoginėse. „DNB NIKE We Run Vilnius“ varžybose mergina bėgo 10 km distanciją. Šis bėgimas Monikai buvo neįprastas ir įdomus, kadangi reikėjo bėgti keliu vieną didelį ratą, kas bėgikei nėra įprasta. Dar M. Juodeškaitė nepraleido progos sudalyvauti „Kauno maratone“, „Tichės“ 10 km distancijoje. Ji tarp moterų atbėgo greičiausiai.

Ateinantys metais M. Juodeškaitei bus reikšmingi, o artėjanti olimpiada taps dideliu išbandymu sportininkės karjeroje. Tai merginai svarbus šansas, kuriam reikia sutelkti visas jėgas.

5

Kam Monikai Juodeškaitei reikalinga parama?

Monikos Juodeškaitės karjeroje nuolatos jaučiamas tobulėjimas. Mergina per pastaruosius penkerius metus sunkiai dirbdama pasiekė daug svarbių pergalių, kurios įrodė, jog M. Juodeškaitė yra atkakli ir stipri bėgikė ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Moniką paremti galite spausdami mygtuką PAREMTI puslapio viršuje arba atlikę pavedimą žemiau nurodytais rekvizitais:

VšĮ “Pagaminta LT” (įm. kodas 302324000)

Banko sąskaitos Nr.: LT 737044060006850185

Mokėjimo paskirtis: Monikai Juodeškaitei