Pagaminta Lietuvoje

Daugkartinė Lietuvos jaunimo čempionė – perspektyvi trišuolininkė D. Zagainova

  • Paremk
  • Collected money so far:

  • 204

Vietovė: Vilnius

Kategorija: Sportas

„Tai, ką įgyji siekdamas savo tikslų, nėra taip svarbu, kaip tai, kuo tampi jų besiekdamas“ -Zig Ziglar

Kol viešoje erdvėje išgirstame apie talentingą sportininką, jis turi praeiti ilgą ir sunkų kelią. Dažnai ateities sportininkas dar būdamas visai mažu apie aktyvų gyvenimo būdą sužino iš artimiausių šeimos narių ar kitų šalia esančių žmonių. Dėl to vaiko sąmonėje formuojasi teigiamas požiūris į sportą bei noras su juo sieti savo ateitį. Tačiau kad ir kaip prasidėtų talentingo ir profesionalaus sportininko karjera, kiekvienas įsiliejęs į tokią veiklą orientuojasi į nuolatinį tobulėjimą. Neblėstantis troškimas būti geresniu pareikalauja milžiniškų pastangų, kurių dėka jaunasis sportininkas pasiekia pirmųjų pergalių varžybose ir konkursuose. Tai jam labai svarbu. Gaila, tačiau sportininkai tampa vertinamais visuomenėje tik tuomet, kai pasiekia didelių pergalių tarptautinėje erdvėje.

Reikia atkreipti dėmesį į jų pasiekimus bei nuolatinį tobulėjimą jau tada, kai jaunieji sportininkai pradeda savo karjerą. Palaikomi jie turės daugiau motyvacijos ir ryžto atstovauti savo šalį. Tai ateities sporto žvaigždės, todėl garsinkime jų vardą, didžiuokimės jų begalinėmis pastangomis bei palaikykime juos.

1

Kas yra Diana Zagainova ir kokie jos pasiekimai?

Diana Zagainova – atkakli aštuoniolikmetė mergina gyvenanti Vilniuje bei šiuo metu atstovaujanti Lietuvą lengvosios atletikos trišuolio rungtyje. Diana dar būdama visai maža išsiskyrė iš aplinkinių mergaičių ilgomis kojomis ir lieknu sudėjimu, todėl lydima tėvų vos ketverių mergaitė ėmė lankyti sportinės gimnastikos būrelį. Nors tokio amžiaus vaikas nedaug suprato apie tai, jog ši veikla jai gali atverti duris profesionalaus sporto pasaulyje, tačiau mergaitė noriai lankydavo užsiėmimus. Kiek ūgtelėjusi Diana pasirinko kitą sporto šaką – lengvąją atletiką, kuri apibrėžia daug skirtingų sportinių rungčių. Čia ją stebintys treneriai žadėjo sportininkei daugiau galimybių, o ir pačiai Dianai išbandžius naują sportą tapo labai įdomu. Tuo metu vos devynerių mergaitė nebijojo iššūkių ir pasirinktame sunkesniame sporte su dideliu užsidegimu žengė į priekį.

Pradėjusi sportuoti lengvąją atletiką D. Zagainova treniravosi šuolio į tolį rungtyje, kurioje per septynius metus smarkiai patobulino sportinę formą. Ryškiausi laimėjimai šioje rungtyje buvo pasiekti 2013 metais. Varžydamasi Klaipėdoje vykusiose Lietuvos jaunių lengvosios atletikos pirmenybėse vilnietė nušoko 5,25 m., o liepos mėnesį Olandijoje (Utrecht) vykusiame XII Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje Diana Zagainova į tolį nušoko 5,26 m bei iškovojo penkioliktąją vietą. Dalyvavimas ir iškovoti rezultatai šiame olimpiniame festivalyje buvo svarbūs ne tik Dianai, bet ir visiems 54-iems sportininkams, kadangi tai renginys, kurio metu mažai žinomi jaunieji sportininkai pasiekę aukštas pozicijas gali išgarsėti. Taip buvo ir Rūtai Meilutytei, kurios pavardės iki šios nepamiršo visa Lietuva.

2

Nors šuolininkei patiko tai ką ji sportuoja, tačiau šioje rungtyje tiek mergina, tiek jos treneris didelės perspektyvos nematė. Didžioji dalis pradedančiųjų lengvaatletų renkasi šuolio į tolį rungtį, o vėliau pereina prie kitų lengvosios atletikos rungčių. Būtent dėl noro tobulėti ir pajautimo, kad Diana tam pasiruošusi, padedama trenerio ji pasirinko trišuolį. Nors nuo tada, kai Diana pradėjo treniruotis šiai rungčiai, iki dabar praėjo pakankamai neilgas laiko tarpas, tačiau mergina jau pasiekė ne vieną svarbią pergalę.

2014-ieji metai prasidėjo lengvosios atletikos varžybomis Lenkijoje. „Kuldigas Katrinas Kauss“ varžėsi 16 valstybių sportininkai, tarp kurių pasirodė ir Lietuva. Šių varžybų trišuolio rungtyje ketvirtą vietą užėmė Diana Zagainova, nušokusi 12,25 m. Už mėnesio nuo šių varžybų lengvaatletė savo jėgas galėjo išbandyti Lietuvos uždarų patalpų ir jaunimo čempionate. Po dviejų dienų Klaipėdoje vykusių varžybų moterų grupėje trišuolio rungtyje D. Zagainova iškovojo trečiąją vietą (12,17 m) ir šiuo rezultatu buvo pripažinta jaunimo grupės nugalėtoja. Sėkmė trišuolyje merginai suteikė dar daugiau noro stengtis. Netrukus Šiauliuose vyko Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos mačas. Nors ne pirmus metus varžybose triumfavo estai, tačiau atskirose rungtyse net aštuoni lietuviai tavo nugalėtojais. Tarp jų buvo ir perspektyvi Lietuvos trišuolininkė Diana Zagainova. Merginų kategorijoje nušokusi 12,26 m ji buvo pirmoji. Po sėkmingų varžybų vilnietė kartu su būriu kitų Lietuvos lengvosios atletikos vilčių išvyko į Azerbaidžaną, kur siekė iškovoti teisę startuoti kol kas svarbiausiose varžybose jų karjeroje – pasaulio jaunimo olimpinėse žaidynėse. Kaukazo regiono valstybėje surengtų jaunimo žaidynių Europos atrankos varžybų metu Diana Zagainova trišuolyje liko dvidešimt trečia bei patyrė sunkią traumą – jai plyšo raiščiai, todėl trišuolininkė buvo priversta baigti pasirodymą. Praėjus porai mėnesių D. Zagainova grįžo į sportą ir Vilniuje vykusiose Lietuvos jaunių pirmenybėse buvo pirma tarp dalyvavusių trišuolininkių (11,52 m). Taip pat pirmąją vietą (12,33 m) tarp jaunių trišuolio rungtyje sportininkė iškovojo ir Latvijoje (Valmieroje) vykusiose Prezidento taurės lengvosios atletikos varžybose, kurios drauge yra ir Baltijos šalių suaugusiųjų ir jaunių mačai. Nors 2014 metų sezono metu patirta trauma kliudė tobulėjimui, tačiau Diana Zagainova atkakliu darbu pasiekė itin aukštų rezultatų besitreniruodama naujoje lengvosios atletikos rungtyje. Tam papildomos motyvacijos ir gerų emocijų pridėjo Vilniuje valstybės atrenovuotas stadionas bei tai, jog D. Zagainovos pavardė atsidūrė geriausių Lietuvos žiemos sezono trišuolio sportininkų dešimtuke.

2015-uosius D. Zagainova pradėjo varžybomis Klaipėdoje. Vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate trišuolininkė moterų grupėje buvo trečia (12,71 m) ir tuo pačiu vėl buvo pripažinta čempione jaunimo grupėje. Šia pergale mergina pasiekė varžyboms išsikeltą tikslą. Gegužės 14 d. vykusiose „VMSC Jaunosios kartos iššūkio“ varžybose Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniai metė iššūkį įstaigos treneriams, vadovams ir net miesto valdžios atstovams. Tarp sporto centro auklėtinių pasirodė ir lengvosios atletikos atstovė Diana Zagainova. Jaunosios kartos komanda įrodė savo pranašumą ir vos 14 sekundžių persvara iškovojo pergalę. Šis pramoginis renginys merginai buvo lyg treniruotė prieš LLAF taurės varžybas Kaune. S. Dariaus ir S. Girėno stadione vykusiose varžybose moterų trišuolyje Diana nušoko 12,65 m ir liko trečia. Tą pačią vasarą D. Zagainova dalyvavo Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionate, kuris vyko Švedijoje (Eskilstuna). Čia trečiąjį kartą Lietuvą atstovavusi atletė trišuolio rungtyje užėmė aštuonioliktą vietą, po to kai nušoko 12,06 m. Žinoma, antrus metus iš eilės trišuolininkė D. Zagainova pasirodė tradicinėse Latvijos Prezidento taurės lengvosios atletikos varžybose ir Baltijos šalių mače. Čia lietuvė tarp moterų liko penkta (12,28 m). Kiek geriau sekėsi rugpjūčio mėnesį vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate. Čia trišuolio rungtyje ji iškovojo bronzos medalį (12,46 m).

3

Nors 2016 metai dar tik prasideda, tačiau D. Zagainova savo sąskaitoje jau turi svarbių pergalių. Sausio mėnesį Vilniuje vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybose Diana trišuolio rungtyje iškovojo antrąją vietą tarp moterų. Nušoktas 13,16 m atstumas tapo merginos nauju asmeniniu rekordu, kurį pagerino net 49 centimetrais, bei geriausiu Lietuvos sezono rezultatu. Tuo pačiu šis šuolis tapo istoriniu. D. Zagainova – vos dešimta per visą istoriją Lietuvos šuolininkė, įveikusi 13 metrų ribą. Dar trišuolininkė vasario mėnesį startavo Klaipėdoje vykusiame Lietuvos aukštųjų mokyklų lengvosios atletikos žiemos čempionate. Tarp 26-ių Vilniaus universiteto lengvaatlečių pasirodžiusi D. Zagainova trišuolio rungtyje nugalėjo visas konkurentes ir tapo čempione (12,58 m). Kol kas naujausias jos pasiekimas – pirmoji vieta tarp moterų Lietuvos uždarų patalpų čempionate (12, 68 m). Kaune vykusiose varžybose ji vėl pripažinta jaunimo čempione. Trišuolininkė neketina sustoti ir ruošiasi siekti naujų, dar įspūdingesnių pergalių savo karjeroje.

12742848_1106241439387510_7349798681047550073_n

Kam Dianai Zagainovai reikalinga parama?

Nors Diana Zagainova lengvosios atletikos trišuolio rungtyje varžosi dar tik trečius metus, tačiau čempionės statusas jai nėra svetimas. Stebint merginos sporto biografiją matyti, jog trišuolio rungtyje ji yra labai talentinga ir perspektyvi. Pasirinkusi šią sporto šaką mergina turi kur kas daugiau galimybių ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu. D. Zagainova artimiausiu metu ruošiasi dalyvauti IAAF pasaulio jaunimo čempionate Bydgoščiuje (Lenkija), kuris vyks 2016 metų vasarą. Tai labai svarbios varžybos Lietuvą atstovaujančiai sportininkei, todėl joms trišuolininkė siekia pasiruošti kuo geriau. Nuolat tobulėjanti mergina į pasirengimą investuoja daug laiko ir pinigų, kurių reikia išties daug. Norint tinkamai pasiruošti čempionatui D. Zagainova turėdama pakankamai lėšų lankysis sportinėse stovyklose, kuriose dirbs su profesionaliais treneriais, galinčiais pasidalinti naudingais patarimais su jauna, bet labai atkaklia sportininke.

Prašome Jūsų prisidėti prie Lietuvos talentų išlaikymo ir paremti juos norima suma, kadangi tik su Jūsų vieninga pagalba trišuolininkė Diana Zagainova turės galimybę tinkamai atstovauti Lietuvą pasaulio jaunimo čempionate.

Visos surinktos lėšos bus skiriamos Dianos Zagainovos siekiui iškovoti kuo geresnius rezultatus vasarą vyksiančiame IAAF pasaulio jaunimo čempionate.

Dianą paremti galite spausdami mygtuką PAREMTI puslapio viršuje arba atlikę pavedimą žemiau nurodytais rekvizitais:

VšĮ “Pagaminta LT” (įm. kodas 302324000)

Banko sąskaitos Nr.: LT 737044060006850185

Mokėjimo paskirtis: Dianai Zagainovai