Pagaminta Lietuvoje

Jaunimo čempionė K. Lipeckaja įrodė – ji gali varžytis su pajėgiais lengvaatlečiais

  • Paremk
  • Collected money so far:

  • 45

Vietovė: Vilnius

Kategorija: Sportas

„Be disciplinos sėkmė neįmanoma“ -Lou Holtzas

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad po vienodu profesijos pavadinimu dirbančių žmonių kompetencija ženkliai skirtis neturėtų, tačiau kone visose profesijose galima sutikti tiek mėgėjų, tiek profesionalų. Visiškai taip pat ir sporte. Sportininkais save vadinančių asmenų – apstu, tačiau profesionaliais sportininkais – kur kas mažiau. Dažniausiai pastarieji dėl savo talento ir pasiekimų tampa net sportininkų-mėgėjų idealais. Ir ne veltui. Būti profesionaliu sportininku nelengva. Profesionalūs sporto atstovai aktyvia fizine veikla užsiima nuolat ir ši veikla jiems yra pagrindinė gyvenime. Jų charakteris, ištvermė, bendravimas, požiūris ir kitos asmens savybės formuojasi per gyvenimo būdą, kuris pasirenkamas norit sėkmingai progresuoti sportinėje veikloje. Jei profesionalus sportininkas nukryptų nuo itin konkrečios disciplinos – gerų rezultatų pasiekti būtų labai sunku. Būtent todėl visų trukdančių faktorių profesionalų veikloje stengiamasi atsikratyti kuo greičiau ir su dideliu pagreičiu judėti tikslo link.

1

Kas yra Karina Lipeckaja ir kokie jos pasiekimai?

Lietuvaitė Karina Lipeckaja gimė 1996 metų spalio 8 dieną. Ši jauna, 1,69 m ūgio mergina – talentinga lengvaatletė. Šia sporto šaka mergina užsiima nuo 2008-ųjų metų. Tuo metu dvylikos metų mergaitė sportininkės karjerą pradėjo nuo aktyvių treniruočių šuolio į tolį ir bėgimo lengvosios atletikos rungtyse. Tiesa, nors iki šiol Karina pagrinde dalyvauja šuolio į tolį, 60 metrų ir 100 metrų bėgimo rungtyse, tačiau svarbiausių pergalių ji pasiekusi šuolyje į tolį.

Po kelerių metų aktyvaus ruošimosi K. Lipeckaja pradėjo dalyvauti Lietuvoje ir užsienyje organizuojamose varžybose. Vos tik prasidėjus 2011-iems metams lengvaatletė kartu su dar dešimt Lietuvos atstovų dalyvavo Latvijoje vykusiose pirmose tarptautinėse „Kotrynos taurės“ („Katrinas kauss“) varžybose. Startavusi keturiolikmetė šuolininkė į tolį užėmė aštuntą vietą (5,10 m). Be šių varžybų Karina Lipeckaja lapkričio 24-26 d. dalyvavo ir Tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose Kaliningrade „Baltijos ruduo – 2011″, kuriose iškovojo pirmą ir antrą vietas bei Baltarusijos sostinėje Minske vykusiose tarptautinėse „Kalėdinių startų“ varžybose. Pastarųjų varžybų jaunimo grupėje ji užėmė trečią vietą 50 metrų bėgime (6:80 s.) ir penktą vietą 150 metrų bėgime (19,80 s.). Dar 2011-ųjų metų sezone Karina varžėsi „Athletic Youth Games“ varžybose, kurios vyko Danijoje (Aalborg) ir nušokusi 5,24 m laimėjo pirmą vietą šuolio į tolį rungtyje.

2012-iais K. Lipeckaja kartu su Lietuvos rinktine dalyvavo Estijoje (Võru) vykusiame Baltijos šalių jaunių mače. Bendroje įskaitoje lietuvių rinktinė iškovojo pirmąją vietą, o atskiroje 60 m distancijoje besivaržiusi Karina merginų grupėje liko antra (7,93). Po kelių mėnesių lengvaatletė sudalyvavo Vilniaus miesto mokinių Olimpinio festivalio 63-ųjų žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose. Vingio parke vykusiame varžybų estafetiniame bėgime 4×100 metrų Karina su kolegėmis iškovojo trečią vietą ir bendroje įskaitoje užėmė garbingą trečią vietą. Šiose varžybose Karina Lipeckaja 100 metrų bėgime tapo Vilniaus miesto čempione ir įvykdė kandidato į sporto meistrus normatyvą 12.40 sek. Šie metai atnešė ir daugiau svarbių pergalių. Dešimtokė antrus metus iš eilės dalyvavo Kaliningrade organizuojamose lengvosios atletikos varžybose „Baltijos ruduo“. Mergina tapo dviguba šių varžybų čempione. Ji užėmė pirmąją vietą šuolio į tolį rungtyje – 5,57 m ir pirmąją vietą 60 metrų bėgime – 7,90 s. Aukšti rezultatai tarp bendraamžių motyvavo stengtis, todėl atkakliai dirbusi Karina Lipeckaja Vilniaus miesto lengvosios atletikos manieže vykusiose jaunių ir jaunučių atrankinėse lengvosios atletikos varžybose vėl užėmė dvi pirmąsias vietas – šuolio į tolį (5,61 m) ir 60 metrų bėgimo (7,98 s) rungtyse.

2

Kitus metus K. Lipeckaja pradėjo Vilniaus Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybomis. Šuolio į tolį rungtyje pasirodžiusi Karina Lipeckaja liko antra (5,68 m). Vasario mėnesį sportininkė nepraleido ir komandinių varžybų – Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionato. Klaipėdoje vykusiose jaunių pirmenybėse estafetiniame 4×200 m bėgime Karina su kompanionėmis pagerino Lietuvos sezono rezultatą – 1 min. 48,7 s. 2013-ųjų vasarą Šiauliuose vyko Lietuvos jaunių sporto žaidynės, kuriose lengvosios atletikos 100 metrų bėgime K. Lipeckaja iškovojo antrąją vietą (12,42 s.), o šuolio į tolį rungtyje nušokusi 5,59 m tapo čempione. Nors mergina asmeninėse rungtyse savo amžiaus grupėje skynė pergales, tačiau visuomet dalyvaudavo ir komandinėse bėgimo rungtyse. 4 x 100 m estafetinis bėgime Karina Lipeckaja su komanda užėmė pirmąją vietą (50,47 s.). Šie metai merginai buvo itin svarbūs kaip šuolininkei į tolį, kadangi dalyvaudama 2013 metų Baltijos šalių lengvosios atletikos mače ji pasiekė asmeninį rekordą šioje rungtyje. Alytuje vykusiose varžybose ji nušoko 6,15 m. ir buvo pripažinta laimėtoja. Šiame mače Lietuvos rinktinė taip pat buvo pripažinta nugalėtoja. O be šuolio į tolį rungties, Karina pasirodė moterų ir 100 metrų bėgime (liko ketvirta) bei 4×100 m estafetiniame bėgime (pirma vieta).

Po svarbių pergalių asmeninėje jaunos sportininkės karjeroje lengvaatletė pasinėrė į treniruotes, nes stengė siekti naujai išsikeltų tikslų. 2014 metais K. Lipeckaja dalyvavo Kauno čempionate kartu ir jaunimo pirmenybėse. Šuolio į tolį rungtyje Karina tapo lydere ir nugalėjo moterų kategorijoje (5,75 m). Taip pat Kaune vykusiame viename svarbiausių lengvosios atletikos renginyje – LLAF taurės varžybose, K. Lipeckajai sekėsi geriau, tačiau stipri varžovė neleido iškovoti pirmos vietos ir teko tenkintis antrąja (5,78 m). 2014-ųjų metų vasaros sezono pradžioje lengvaatletė išvyko į Baltarusiją, kur vyko „Olimpinių čempionų prizų“ varžybos. Tarp šuolininkių į tolį, nušokusi 5,63 m, K. Lipeckaja liko trečia. Dar vienas tarptautinis pasirodymas vyko Valmieroje (Latvija). Latvijos Prezidento taurės varžybose ir kartu Baltijos šalių suaugusiųjų bei jaunių mačuose Karina varžėsi tik šuolio į tolį rungtyje, tačiau šį kartą ji nušoko 5,63 m ir liko tik penkta tarp merginų. Sumažėjęs šuolio atstumas nedavė ramybės tiek pačiai sportininkei, tiek jos treneriui, tiek gerbėjams, tačiau grįžusi į Lietuvą K. Lipeckaja Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos pirmenybėse nušoko jau 5,94 m (liko antra) ir Lietuvos lengvosios atletikos čempionate nušokusi 5,90 m ir taip pat liko antra.

3

2015-ieji sportininkei atnešė naujų iššūkių ir svarbių laimėjimų. Prasidėjus metams prasidėjo ir Lietuvos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Vasarį Palangoje vykusiose varžybose talentinga šuolininkė Karina Lipeckaja užėmė pirmąją vietą (5,78 m) ir buvo pripažinta jaunimo čempione. Iškovota pergalė merginai buvo labai svarbi – tai pirmasis jos medalis uždarų patalpų čempionatuose. Dar vienos itin svarbios varžybos įvyko vasarą. Kaune vykusiose LLAF taurės varžybose jau pirmą dieną sėkmė nusišypsojo jaunajai lengvaatletei K. Lipeckajai. Ji šuolio į tolį rungtyje nušoko 6,11 m ir nors bendroje įskaitoje nusileidus pajėgiai Latvijos šuolininkei ji liko antra, tačiau įvykdė Europos jaunimo čempionato normatyvą. Šis šuolis taip pat buvo pripažintas geriausiu Lietuvos sezono rezultatu. Tačiau net ir šiomis garbingomis pergalėmis Karinai varžybos nesibaigė. 100 metrų bėgimo rungtyje ji užėmusi ketvirtą vietą (12,22 s.) pasiekė savo asmeninį rekordą šioje lengvosios atletikos rungtyje. Dar 2015-iais metais K. Lipeckaja kartu su komanda startavo 4×100 m estafetėje Europos komandiniame čempionate. Graikijoje vykusiose varžybose merginos liko aštuntos (45,47 s.). Tais metais šuolininkė dalyvavo ir kitose varžybose, vienos iš jų – Europos čempionų klubų taurės B grupės varžybos. Iš šių varžybų Karina Lipeckaja parsivežė trečios vietos medalį, kurį iškovojo nušokusi 5,83 m. Už svarbias pergales sportinės karjeros metu K. Lipeckajai 2015-iais buvo suteiktas sporto meistro vardas.

Nors 2016-ieji dar net neįpusėjo, tačiau K. Lipeckaja savo sąskaitoje jau turi naujų laimėjimų. Sausį vykusiame Vilniaus miesto atvirame lengvosios atletikos čempionate ji šuolio į tolį rungtyje nušoko 5,67 m atstumą ir užėmė antrąją vietą. Taip pat dalyvavo Vilniaus miesto taurės varžybose. Čia lengvaatletė pasirodė 60 m bėgimo rungtyje ir nubėgusi distanciją per 7,76 s pasiekė geriausią asmeninį rezultatą šioje rungtyje. Vasario mėnesį gerą sportinę formą demonstravusi sportininkė Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate nušoko 5,92 m ir iškovojo pirmą vietą moterų grupėje. Nors mergina dalyvaudama įvairiuose sporto renginiuose iškovoja aukštas vietas, tačiau ateityje ji norėtų savo jėgas išbandyti svarbesnėse lengvosios atletikos varžybose, link kurių ją veda geras fizinis pasiruošimas ir sėkmė sportinėje karjeroje.

4

Kam Karinai Lipeckajai reikalinga parama?

Palaipsniui gerindama savo sportinę formą Karina Lipeckaja jaučiasi pasiruošusi rimtesniems išbandymams. Perspektyvi sportininkė savo pasiekimais įrodė, jog gali varžytis ne tik su Lietuvos, bet ir su pasaulio sportininkais savo amžiaus grupėje. Sportininkei siekti geresnių rezultatų gali padėti kiekvienas, kadangi lengvaatletė norėdama atstovauti Lietuvos vardą Europos čempionų klubų taurės varžybose bei Šiaurės ir Baltijos šalių U23 čempionate turi turėti pakankamai finansinių lėšų tinkamam ir efektyviam pasirengimui. Tobulėjanti mergina pažada nenuvilti lietuvių ir kartu su treneriu atiduoti visas jėgas treniruotėse bei varžybose.

Prašome Jūsų prisidėti prie Lietuvos talentų išlaikymo ir paremti juos norima suma, kadangi tik su Jūsų vieninga pagalba šuolininkė į tolį Karina Lipeckaja turės galimybę tinkamai atstovauti Lietuvą Europos čempionų klubų taurės varžybose (Turkijoje) ir Šiaurės ir Baltijos šalių U23 čempionate 2016 metų vasarą (Suomijoje).

Visos surinktos lėšos bus skiriamos Karinos Lipeckajos siekiui iškovoti kuo geresnius rezultatus minėtose varžybose.