Pagaminta Lietuvoje

Puikus startas: A.Golovkina Europos dailiojo čiuožimo čempionatą pradėjo rekordu

28

Sau 2016

0

Bratislavoje (Slovėnija) startavo Europos dailiojo čiuožimo čempionatas ir jį sėkmingai pradėjo vienintelė lietuvė moterų varžybose Aleksandra Golovkina. 17-metė čiuožėja pasiekė geriausią asmeninį sezono rezultatą.

Trumpojoje programoje tarp 36 dalyvių Lietuvos atstovė užėmė 15 vietą. Dabar jos laukia dienos poilsis ir pasirodymas penktadienį laisvosios programos varžybose. Į jas pateko tik 24 geriausios Europos čiuožėjos.

Prieš startą – nerimas dėl ligos

Tik atvykusi į Bratislavą A.Golovkina stipriai susirgo, todėl nerimo Lietuvos rinktinės stovykloje netrūko. Bet varžybų dieną prasta savijauta lietuvei kojos nepakišo. Ji trumpąją programą atliko pagal Michaelo Buble‘o kūrinį „Feeling good“ ir čiuožė beveik be klaidų – už šokį teisėjai jai skyrė 49,30 balo. Tai – geriausias jos rezultatas šį sezoną ir vos keliomis dešimtosiomis prastesnis nei aukščiausias karjeros rezultatas.

„Aš laiminga, o sunkumai juk grūdina. Būti penkiolikta nėra stebuklingas rezultatas, bet džiaugiuosi savo pasirodymu ir labai stengsiuosi pasiekti dar daugiau laisvojoje programoje“, – teigė A.Golovkina.

Po savo šokio, A.Golovkina įsitaisė žiūrovų tribūnoje ir stebėjo stipriausias Europos čiuožėjas – paskutinėje grupėje dominavo Rusijos atletės, po trumposios programos išsirikiavusios pirmose trijose vietose.

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmąją vietą užėmė šio sezono sensacija vadinama šešiolikmetė Jevgenija Medvedeva. Pasaulio rekordų ritmu žygiuojanti atletė vadinama didžiausia favorite čia Bratislavoje iškovoti aukso medalį. O didžiausią iššūkį jai meta jos tautietė Jelena Radionova. Po trumposios programos žavioji šviesiaplaukė antra, bet nuo Medvedevos ją teskiria mažiau nei du balai. Trečią vietą po trumpojo šokio užima trečioji Rusijos sportininkė Anna Pogorilaja.

Europos dailiojo čiuožimo čempionato moterų laisvoji programa vyks penktadienio vakarą.

Rezultatai po trumposios programos:

1. J.Medvedeva (Rusija) 72.55
2. J.Radionova (Rusija) 70.96
3. A.Pogorilaja (Rusija) 63.81
4. R.Rodeghiero (Italija) 61.01
5. A.Kuchvalska (Latvija) 58.99

15. A.Golovkina (Lietuva) 49.30